| 
  +420 325 510 211  | 
  +420 325 552 066  | 
  DS:5adasau

Od 10. března bude prodloužena trasa linky 432 až do Mladé Boleslavi. Linka 432 tak bude vůbec první linkou Pražské integrované dopravy, která začne do Mladé Boleslavi jezdit.

Dosud jezdila linka 432 z Lysé nad Labem přes Milovice do Vlkavy, kde se z ní stala linka neintegrovaná, a některé spoje pokračovaly přes Luštěnice až do Boleslavi. Nově pojede do Mladé Boleslavi přímo linka 432 z Lysé nad Labem a v novém úseku přes Luštěnice, kde nahradí původní neintegrovanou linku, a tak začne jezdit mnohonásobně více autobusových spojů než dosud. V ranní špičce pojedou autobusy každou hodinu, v ostatních částech dne každé dvě hodiny a nově tu pojedou autobusy i jednou za čtyři hodiny o víkendu.

Obcím kolem Lysé nad Labem a Milovic to přináší nové, přímé a velmi časté spojení s Mladou Boleslaví na jednu jízdenku.

Ve Vlkavě bude možné přestupovat z linky 432 na linku 436, která jede do Nymburka, v některých případech na sebe budou autobusy přímo čekat, aby cestující mohli přestoupit.

Z Vlkavy pojede linka 432 do Mladé Boleslavi přímo po hlavní silnici I/38 bez zajíždění do Němčic či do zastávek Luštěnice, Zelená a Luštěnice, Sluneční. Tyto zastávky nově obslouží některé spoje linky H20 Loučeň – Mladá Boleslav.

Hlavní výhodou linky Pražské integrované dopravy je cena, kterou zaplatíte. Řada lidí nově bude cestovat levněji. Jízdenky, které si koupíte u řidiče, jsou přestupní, můžete tak přestoupit na další autobusy nebo v Milovicích, Lysé nad Labem i v Mladé Boleslavi na vlak. Jedna jízdenka na autobus a vlak je vždy levnější než dvě samostatné.

Další potřebné informace k cenám, předplatním kuponům i k vyhledávání spojení najdete na webových stránkách Pražské integrované dopravy www.pid.cz


PID

Nalezli jste chybu? Označte jí myší a stiskněte Ctrl + Enter.