Vážení spoluobčané,

apeluji na Vás, jako starosta města, abyste důsledně dodržovali nařízení vlády o zákazu volného pohybu a povinnosti nošení roušek, nebo jakékoliv ochrany dýchacích cest na veřejnosti.

Dovolte mi, abych Vás informoval o nových opatřeních vlády a krizového štábu.

Veškerá opatření, která vláda vydala v souvislosti se šířením koronaviru, se prodlužují do 1. dubna 2020.

Vláda upravila čas vyhrazený seniorům k nákupu potravin. V obou prodejnách Penny je čas od 8.00 do 10.00 hod. vyhrazen pouze pro nákupy občanů starších 65 let a držitelům průkazu ZTP/P, starších 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu.

Na poště je čas do 9.00 hod. vyhrazen pouze občanům starších 65 let. Během nouzového stavu si důchodci nebudou muset pro důchod chodit na poštu osobně. Česká pošta doručuje všechny důchody do domu. Od středy 25. 3. je zahájeno doručování doporučených zásilek.

Od pondělí 23. 3. městský úřad pracuje v omezeném režimu. Do odvolání je omezen osobní kontakt s veřejností. Úřední hodiny v pondělí a ve středu jsou zachovány od 7.00 do 18.00 hod. V pátek je úřad uzavřen. Pro veřejnost je na dveřích vylepen telefonní seznam úředníků, kteří s Vámi dohodnou další postup. Upozorňujeme Vás na možnost zasílat žádosti a jiné dokumenty elektronickou cestou. Vzory dokumentů jsou umístěny na webových stránkách města. Tento postup byl zvolen z důvodu ochrany Vašeho zdraví ale i úředníků.

Připomínám, že od úterý 17. 3. 2020 je zajištěn provoz ve školní kuchyni Scolarest, kde si můžete objednat do 12 hod. jeden druh jídla na následující den. Jídlo Vám bude vydáno v obalu přes výdejní okénko v době od 11 do 12.00 hod. Objednávky na telefonním čísle 731 438 261 nebo e-mailem: zr.0910@scolarest.cz.

Také připomínám, že pro občany starší 65 let zajišťujeme nákup a dovoz základních potravin a léků do 500,-Kč. Objednávky přijímáme na telefonním čísle 605 484 941 nebo e-mailu: radnicepomaha@mestolysa.cz.

Sběrný dvůr zůstává otevřen předně pro ty, kteří ho potřebují k výkonu svého zaměstnání.

Dále připomínám, že z důvodu ochrany domova důchodců je uzavřen zámecký park. Uzavřen je i hřbitov.

Děkujeme všem dobrovolníkům za šití roušek. Sběrné a výdejní místo je zřízeno v budově městské policie. Roušky postupně vydáváme jednotlivcům a těm, co je nejvíce potřebují.

Další ochranné pomůcky obdržíme prostřednictvím Středočeského kraje.

O dalších opatřeních, které vyplynou z příštího zasedání vlády nebo krizového štábu, Vás budeme včas informovat na webových stránkách města.

Věřím, že společně tuto složitou situaci zvládneme.

Ing. Karel Otava

předseda krizového štábu.