Oslavy 300 let Byšičky

Osadu Byšičky dělí od Lysé nad Labem, jejíž součástí osada je, necelé čtyři kilometry. To není taková vzdálenost, aby vás odradila od návštěvy líbezné barokní vsi založené před třemi sty lety.

Tato stavební památka s nevšedním půdorysem vařečky s okrouhlou návsí je chráněna státem. Určitě stojí zato poznat ji i se svým kouzelným okolím luk, lesů a tůní.

Na této stránce vás budeme informovat o mimořádné události, kterou nesmíte vynechat. Tahle ves s pětapadesáti obyvateli se totiž chystá své třistaletí náležitě oslavit. Čtrnáct sousedů otevře své dvory k provozování stylových šenků, na dvou pódiích se představí profesionílní a amatérští umělci, chystáme i další zajímavé programy. Například zahajovací scény s přivítáním zakladatele obce Františka Antonína hraběte Šporka se účastní na 25O účinkujících. Mezi nimi se objeví také myslivečtí trubači, kteří zde uskuteční svůj národní sraz.

Poznamenejte si proto sobotu 9. září do svých kalendářů. Během léta vás budeme postupně informovat o dopravní situaci, o časovém rozvrhu a náplni programu, o nabídce naší gastronomie, o kontaktech na ubytování a o různých doplňujících podrobnostech. 

Věřme v dobré počasí, protože hlavní pořadatel – Sbor dobrovolných hasičů v Byšičkách si jej za obětavou přípravu určitě zaslouží !
Vytvořeno 17.5.2017 | přečteno 12x | ernest
load