IROP - Projekt "Sociální bydlení Na Františku, Lysá nad Labem"

irop mmr
Projekt "Sociální bydlení Na Františku, Lysá nad Labem" je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu: Realizací projektu dojde k rekonstrukci městského domu, kde vznikne v 1. a 2. NP 8 bytových jednotek určených k sociálnímu bydlení (3x 1+kk, 2x 1+1, 3x 2+kk) a pořízení základního vybavení sociálních bytů. Dále dojde ke vzniku nebytové části, kterou bude tvořit ordinace praktického lékaře a kancelářské prostory pro sociální pracovníky.

Cíle projektu: Cílem projektu je zajištění přístupu cílové skupiny k dlouhodobému nájemnímu bydlení. Současně budou cílové skupině poskytnuty služby sociální práce, které přispějí k sociální inkluzi a celkové pomoci ke svépomoci tak, aby byly osoby v bytové nouzi schopné zajistit si sami standardní bydlení.

Výsledky projektu: Výsledkem projektu bude kompletně zrekonstruovaná budova pro finančně dostupné nájemní sociální bydlení, které umožní sociálně vyloučeným osobám a osobám ohroženým sociálním vyloučením vstup do nájemního bydlení v ČR. Dále vznikne i nebytová část, která bude tvořit ordinaci praktického lékaře a kancelářské prostory pro sociální pracovníky, kteří budou pracovat s cílovými skupinami. Budou tak zajištěny bezplatné sociální práce cílové skupině, a to především ze strany sociálních pracovníky, kteří budou díky výstupům projektu sídlit přímo v budově se sociálními byty.


Vytvořeno 17.5.2017 | přečteno 64x | ernest
load