Obnovujeme osvětlení v ulicích

Screenshot 2023-06-04 at 21.22.09.png

Postupně nastavujeme opatření, která městu pomůžou snížit náklady na energie. V první fázi měníme svítidla v lampách. Níže uvedené ulice, které opět svítí celé, jsou osazeny novými úspornými LED svítidly.

Osvětlení je obnoveno v plném rozsahu v ulicích:
Boženy Němcové, Nerudova, Dukelská a Na Vlečce, Lom, Ve Skále, U Nové hospody, Fuksova a Havlínova, Švermova a Vichrova. 

Úsporný režim osvětlení je zatím stále nastaven v těchto ulicích: Na Výsluní, Brigádnická, Lipová, V Zátiší, Na Mlíčníku, Klicperova, Růžová, Skupova, Za Koncem, Tylova, Mladá, Dvořákova, Na Zemské stezce, Obchodní, Průmyslová, Komenského, Ke Skále, Jaromírovy sady, Hrabanov, Rybízová, Jahodová, Šmeralova, Mánesova, Veleslavínova, Na Písku, Zámecká, Žižkova, Šporkova a část Šmeralova. Dále také Švermova, Na Zemské stezce - část, Vichrova a vnitřní prostory v areálu bývalé Fruty.Nově je vypnutá jedna fáze v ulicích Husova a část ulice Na Vysoké mezi. Od 14.2. jsou do tohoto režimu zapojeny také ulice Brožíkova, Olbrachtova, Na Zemské stezce, Škroupova, Sokolovská. Dále Luční, Za Pávem, K Milovicům, U Vodárny, Na Homolce.

Dále je stále odpojena každá druhá lampa na nadjezdu a v parku Štěpánky Rohanové. U některých LED lamp pak byl snížen příkon. LED svítidla v ulici Stržiště jsme znižili z 60W na 40W. Město tímto ušetří každou hodinu 440W. Za jednu noc svícení tedy asi 6kWh.

Vytvořeno 4.6.2023 21:30:05 | přečteno 248x | michaela.kralova
load