NA KOLE DĚTEM POLABÍM

Screenshot 2023-06-21 at 14.15.41.png

Charitativní cyklojízda. Cyklojízda je určena pro širokou veřejnost s cílem podpořit léčbu ONKOLOGICKY NEMOCNÝCH DĚTÍ. 

Polabská etapa startuje v neděli 25. 6. 2023 v 10:00 z Husova náměstí v Lysé nad Labem. Zde bude představena nadace, celý projekt, jeho cíle a důvod vzniku. V čele pelotonu pojede na vysokém kole Josef Zimovčák, desetinásobný mistr světa, účastník nejtěžších cyklotour – Tour de France, Giro d´Italia, Vuelty... Od začátku trasy poputuje s pelotonem zapečetěná kasička, kam může kdokoliv  na nadaci přispět. Dobrovolné startovné automaticky připadne do nadačního fondu. Nejedná se o závod, nýbrž o pohodovou cyklistickou vyjížďku. Zúčastnit se mohou všichni bez ohledu na věk a fyzickou kondici. Připojit i odpojit se je možné kdekoliv na trase. Peloton pojede průměrnou rychlostí okolo 15 km/h, na jeho bezpečí bude dohlížet doprovod Policie ČR, servisní a technickou pomoc zabezpečí vozidla a motocykly zajištěné organizátorem akce.

Picture 1.png, obrázek se otevře v novém okně


Peloton postupně zastaví,  v Kostomlatech , Poděbradech a Poříčanech - během zastávek bude pro účastníky zajištěno občerstvení. Peloton svoji jízdu ukončí zpět v Lysé nad Labem, kde bude program pokračovat vystoupením kapely Elán Revival.

Cíle projektu:

  • Cílem je získání finančních prostředků pro podporu léčby onkologicky nemocných dětí. Připomenout si, že zdraví není samozřejmost, a motivovat všechny, aby pohybem pomáhali těm, kteří v životě tolik štěstí a radosti nemají.

  • Zároveň  je snaha v našem kraji etablovat novou sportovní akci pro širokou veřejnost, která by se stala populární, měla výbornou reputaci a zároveň profilovala náš region jako místo, kde lidé sportem vyjadřují podporu a solidaritu těm, kteří sportovat nemohou…  

  • V neposlední řadě podpořit  formu sportování a pohybové aktivity dětí i dospělých

Transparentnost

Transparentní účet Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem.

Trasa a Harmonogram

Screenshot 2023-06-21 at 14.13.16.png, obrázek se otevře v novém okně

Závěrem Informace o kompletní činnosti nadačního fondu Na kole dětem naleznete zde: www.nakoledetem.cz

Ladislav Mikeš, autor projektu - etapy Na kole dětem Polabím


Vytvořeno 21.6.2023 14:16:07 | přečteno 510x | michaela.kralova
load